Ako na LinkedIn profil
Ste nováčik na LinkedIn alebo chcete svoj profil vylepšiť? Pripravili sme pre vás checklist, ktorý obsahuje konkrétne kroky, ktorými môžete...
Len málo mladých ľudí dnes číta dennú tlač. Zato väčšina z nich si každý deň zapne Facebook.
Význam sociálnych sietí pri hľadaní práce rastie. Personálne agentúry už prestávajú fungovať štýlom – my podáme inzerát a vy zašlete životopisy. Hľadajú nové spôsoby, nové miesta, kde sa vhodní adepti na prácu združujú. Tými sú aj sociálne siete ako Facebook, Twitter, či profesionálne LinkedIn a Xing.
Vo svete ide o bežnú vec. „Počet užívateľov siete LinkedIn sa za posledný rok takmer zdvojnásobil, v súčasnosti ho už využíva viac ako 100 miliónov ľudí,“ hovorí Pavol Kubaška z Grafton Recruitment Slovakia.
Na Slovensku si na Facebook, ako miesto, kde môžeme dostať pracovnú ponuku, alebo kde si nás môže skontrolovať personalista pred pohovorom, zvykáme.
Pre profesionálov i brigádnikov
Jednotlivé siete sú vhodné pre všetky odvetvia a úrovne zamestnancov, sú však zdrojom rozdielnych typov uchádzačov.
„Kým LinkedIn je skôr zdrojom kandidátov vhodných na topmanažérske pozície v rôznych oblastiach a pozície IT špecialistov, Facebook je skôr vhodný na vyhľadávanie absolventov, brigádnikov a administratívnych pracovníkov,“ hovorí Michal Batis z Grafton Recruitment Slovakia.
Zamestnávatelia tak môžu na sociálnych sieťach komunikovať priamo s generáciou, ktorú chcú osloviť. Na stránkach uchádzača môžu dlhodobo sledovať jeho kariéru.
No pozor. Tak ako možno prácu na sociálnej sieti ľahko získať, možno ju aj stratiť. Hazardom je diskutovať s priateľmi na Facebooku o tom, že neznášate svojho šéfa, že s ním máte pomer, alebo že ste v práci celý týždeň po opici. Neoplatí sa ani predčasne písať o tom, že chcete dať výpoveď.
Celý článok si môžete prečítať TU.
Dátum zverejnenia článku: máj 2011