home office

Nástup do práce počas pandémie?

Nástup do práce počas pandémie?

Vzhľadom na aktuálnu situáciu sa na nás veľa kandidátov obracia s otázkami typu, ako bude vyzerať môj nástup do novej práce. Sám o sebe je nástup do nového zamestnania veľkou zmenou a každý sa s ňou vyrovnáva inak. V aktuálnej situácii, ktorá je vo svete a ovplyvnila vo veľkej miere aj Slovensko, je veľa ľudí, ktorí práve takou zmenou budú prechádzať. Žiaľ, o to ťažšie to pre nich bude, pretože veľa spoločností má svoje kancelárie zatvorené a zamestnanci pracujú z home office.

 

Ako vyzerá nástup do nového zamestnania v čase pandémie? Môžem začať v novej práci z home office? Ako bude prebiehať zaškoľovanie?

 

Väčšina spoločností, ktoré majú svoje kancelárie zatvorené, nových zamestnancov privítajú a zaškolia online. V prvý deň si zamestnanci vyzdvihnú všetko príslušenstvo, ktoré na prácu z domu  budú potrebovať, ako napr. notebook, telefón a prihlasovacie údaje a potom už celý proces zaškoľovania prebieha z domu zamestnanca. Výhodou je, keď pri práci potrebujete len počítač a nepotrebujete k tomu iné pomôcky. S technikou, akú mame dnes vedia spoločnosti bez problémov zabezpečiť online školenia a zaučiť nových zamestnancov tak, ako keby proces nástupu prebiehal za bežných okolnosti. Majú vypracovaný tréningový plán podľa ktorého zaučia všetko potrebné na vykonávanie práce. Popritom väčšinou kolegovia, zdieľajú obrazovku novým zamestnancom a tak môžu bez problémov vidieť ako sa postupuje pri riešení úloh. Vo veľkej miere sa tento proces podobá bežnému zaškoľovaniu, až na fakt, že ste doma a komunikujete len cez počítač/telefón.

 

Takéto zaškolenie a celkový nástup môže byť stresujúci pre nového zamestnanca. Predsa len, prvýkrát sa stretnete so svojim nadriadeným a s kolegami cez obrazovku. Je to však nová situácia nielen pre zamestnancov ale aj pre danú spoločnosť a tak ako každá iná má svoje výhody a nevýhody. Veríme však, že nám, čo sa týka pracovného života prinesie aj pozitíva a vyťažíme z nej maximum pre náš osobný/pracovný rozvoj.

 

Nebojte sa preto novej práce ani v tomto období. Stále máme pre vás množstvo otvorených pozícií, na ktoré sa môžete prihlásiť: https://bit.ly/najdisipracu