linkedin

Ako na úspešný LinkedIn profil?

Ako na úspešný LinkedIn profil?

LinkedIn je profesionálna sociálna sieť, ktorá má aktuálne na Slovensku už viac ako 600-tisíc používateľov! Ponúka množstvo pracovných príležitostí, ale i možnosť vytvárania profesionálnych kontaktov. Vďaka LinkedInu si môžete vybudovať meno vo vašej profesionálnej oblasti v očiach spoločností, ktoré sú pre vás zaujímavým zamestnávateľom. Vďaka aktívne spravovaným profilom firiem, môžete nahliadnuť i do ich kultúry a zistiť, či sa s ňou stotožňujete. Naopak však, vami vybraná spoločnosť môže na základe vášho profilu rozhodnúť, či ste vyhovujúci kandidát. Ako teda vyzerá profil, ktorý vám pomôže získať vytúžené miesto?
 

linkedin
 

Uistite sa, že váš profil je kompletne vyplnený

Dajte si záležať na tom, aby ste vyplnili všetky základné informácie, vaše aktuálne zamestnanie i predošlé pracovné skúsenosti. Nezabudnite ani na vzdelanie či absolvované kurzy – čokoľvek naviac sa počíta. Profesionálna fotografia je rovnako dôležitá, nakoľko slušný a reprezentatívny vzhľad je pri mnohých pracovných ponukách podmienkou.
Nezabudnite vytvoriť pútavý a originálny text do zhrnutia i nadpisu. Je to vaša príležitosť odlíšiť sa, predovšetkým, pokiaľ pôsobíte v kreatívnom odvetví.

Vytvorte dvojjazyčnú verziu profilu

Základné zobrazenie profilu je dobré ponechať vo svojom rodnom jazyku, obzvlášť pokiaľ sa uchádzate najmä o domáce ponuky. V rodnom jazyku sa budete vedieť pravdepodobne i najlepšie odprezentovať v popise. Vytvorte však i cudzojazyčnú, najlepšie anglickú či nemeckú verziu vášho profilu. Návštevníci si na túto verziu môžu váš profil jednoducho prepnúť.

Dobrovoľníctvo a odporúčania od zamestnávateľov

Nebojte sa uviesť aj vaše skúsenosti s dobrovoľníctvom. Pre zamestnávateľov je to významná informácia, ktorá hovorí o vašej pracovitosti a charaktere.
Ak ste sa v predošlých zamestnaniach osvedčili a máte dobré či neutrálne vzťahy s bývalými nadriadenými či kolegami, požiadajte ich o odporúčanie na váš profil.

Potvrdenie oblasti

Požiadajte kolegov i o potvrdenie pracovnej oblasti, v ktorej máte skúsenosti. Budete tak pôsobiť profesionálnejšie a váš budúci zamestnávateľ si tak môže byť vo vás istejší a uprednostniť vás pred ostatnými kandidátmi.

Pridávajte obsah a rozširujte svoju sieť

Váš profil je teraz pripravený. Začnite rozširovať svoju sieť a nebojte sa nadväzovať kontakty. Môžete sa danej osoby spýtať napríklad na čom aktuálne pracuje, a naopak pozdieľať, čomu sa práve venujete vy.
Pridávajte obsah v podobe zaujímavých článkov, infografík, fotografií či videí. Ak nemáte čas tvoriť vlastný obsah, prezdieľavajte ten, s ktorým sa stotožňujete.

Prajeme veľa hodnotných kontaktov!