hladate po skole pracu

Hľadáte po škole prácu? Začnite na internete

Hľadáte po škole prácu? Začnite na internete

Ste čerstvý absolvent, ktorý si hľadá prácu? Nenechajte sa odradiť hororovými príbehmi o nekonečných neúspešných pohovoroch a odmietaním zo strany personalistov. Vezmite svoju budúcnosť do vlastných rúk s najmodernejším nástrojom na hľadanie zamestnania aký existuje - Internetom.
 

INTERNET VÁM UŠETRÍ ČAS AJ PENIAZE
 

Najpragmatickejším dôvodom pre používanie internetu pri hľadaní práce sú nízke vstupné náklady - nie je potrebné investovať do nákupu inzertných periodík, cestovať do agentúr práce, kontrolovať nástenky s inzerátmi, tlačiť životopis a rozosielať ho klasickou poštou. Všetky tieto fázy je možné realizovať cez Internet - môžete vyhľadávať pracovné ponuky v pohodlí svojho domova na špecializovaných pracovných portáloch alebo si prezerať kariérne stránky spoločností, pre ktoré by ste chceli pracovať. Prostredníctvom jednoduchého formulára odpovedzte na pracovnú ponuku a pripojte svoj životopis. Ale ktorý kanál ponúka najlepšiu šancu na úspech?

 

PRACOVNÉ MIESTA PROSTREDNÍCTVOM PORTÁLU PRACOVNÝCH MIEST


Je dobre známe, že najlepšie miesta nebývajú zverejnené na pracovných portáloch. Aj napriek tomu, tento portál pracovných  miest v regióne a odbore, v ktorom chcete pracovať, Vám pomôže oboznámiť sa s trhom práce. Dozviete sa, ktoré pozície sú najviac žiadané, aké sú obvyklé požiadavky a priemerný nástupný plat.

 

ZAMESTNANIE PROSTREDNÍCTVOM WEBOVÝCH STRÁNOK AGENTÚR PRE SPROSTREDKOVANIE PRÁCE
 

Môžete sa obrátiť na agentúru, aj keď nemáte konkrétnu predstavu o svojom vysnívanom zamestnaní. Avšak najlepšie je keď navštevujete ich webové stránky pravidelne. Môžete si vytvoriť účet na webovej stránke a zadať kritériá pre požadovanú pozíciu. Agentúra Vám tiež poskytne zdarma odborné poradenstvo. Po pohovore Vás agentúra zaregistruje vo svojej databáze a ponúkne vám pozície na mieru podľa vašich požiadaviek a kvalít. Práca s agentúrou stojí za to, pretože niektorí zamestnávatelia, najmä veľké firmy, hľadať vhodných kandidátov výhradne prostredníctvom agentúr.

 

KONTAKTOVANIE SPOLOČNOSTÍ PRIAMO
 

Šťastie praje odvážnym a tak najväčší extroverti môžu kontaktovať konkrétnu firmu priamo a „ponúknuť sa". Ak tak urobíte, nemusíte odvodiť svoju žiadosť na konkrétnu pracovnú ponuku v sekcii kariéry na internetových stránkach spoločnosti. Prezentujte svoje kvality, priložte ukážky svojej práce a naformulujte, pre ktorú prácu by ste boli najvhodnejší u svojho potenciálneho zamestnávateľa. Budete určite vyčnievať z anonymnej masy uchádzačov o zamestnanie.

Tipy pre presvedčivú osobnú prezentáciu na internete

  • Vytvorenie profilu na profesionálnej sociálnej sieti Linkedln.
    • Vyplňte príslušné informácie a pridajte príklady. Personalisti často hľadajú nových kandidátov na sieti LinkedIn a môžete im prezentovať informácie o sebe jasným a atraktívnym spôsobom.
  • Buďte viditeľní na internete. Vytvorte o sebe jednoduchú webovú stránku na www.about.me, alebo zájdite ešte ďalej a spustite vlastnú internetovú stránku. Najmä grafickí dizajnéri a kreatívne profesie by si mali vytvoriť tento typ prezentácie.