Motivačný/sprievodný list - vzor

Ak sa nechávate inšpirovať rôznymi vzorovými motivačnými listami, mali by ste si dávať pozor na to, čo kopírujete. Každý motivačný list by mal byť prispôsobený na vás, a čo je ešte dôležitejšie, na pracovnú pozíciu, o ktorú máte záujem. Aby ste získali čo najviac z nášho vzorového listu, prečítajte si naše praktické tipy o tom, ako napísať motivačný list.

Vzorový motivačný list

Key Account Manager pre Electronics Ltd. – sieť obchodov s elektronikou

Požiadavky na kandidáta:

  • Ekonomicky-orientovaná univerzita
  • Skúsenosti na pozícii Key Account Manager
  • Vedomosti o aktuálnom retail trhu, kontakty v obore
  • Vynikajúce komunikačné schopnosti
  • Plynulá angličtina
  • PC vedomosti na úrovni užívateľ
  • Nezávislosť
  • Flexibilita
  • Entuziazmus a sebamotivácia

 

Vážená pani XY, 


mám záujem o ponuku zamestnania na pozícii Key Account Manager vo vašej firme. Považujem príležitosť pracovať v Electronics Ltd. za mimoriadne atraktívnu. Inzerovaná pozícia ma zaujala hlavne kvôli môjmu záujmu o obchod a maloobchod a kvôli mojim predchádzajúcim relevantným skúsenostiam v tomto odbore. Ako zákazník mám skúsenosť s vysokou úrovňou poskytovaných služieb a kvalitou produktov, ktoré spoločnosť Electronics Ltd. ponúka, čo je pre mňa, ako predavača, veľmi atraktívne.
V mojom poslednom zamestnaní som pracoval tri roky ako KAM pre spoločnosťCables Ltd., ktorá sa zaoberá distribúciou a predajom elektroniky. Bol som zodpovedný za starostlivosť a budovanie obchodu s kľúčovými klientami. Počas mojej 8-ročnej praxe v oblasti predaja a vzťahov s klientami som sa naučil vidieť príležitosti tam, kde ich iní nevidia. Pri vyhľadávaní a kontaktovaní potenciálnych klientov využívam sieť kontaktov, ktorú som si vybudoval v priebehu rokov práce v maloobchode. V
ďaka mojim výborným komunikačným schopnostiam, znalostiam anglického jazyka a flexibilite pri hľadaní optimálneho riešenia, zvládam rokovania s kľúčovými klientami. Som dynamický a ambiciózny človek s aktívnym prístupom. S ľuďmi vychádzam dobre a dokážem efektívne budovať silné vzťahy s klientami, ako aj kolegami. Hoci som nezávislý typ človeka, som schopný pracovať v tíme a doviesť veci k úspešnému záveru. 
Doplňujúce údaje o mojej praxi a vzdelaní nájdete v priloženom životopise. Veľmi rád zodpoviem všetky otázky, ktoré by ste mohli mať, na osobnom pohovore. Prosím, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky.


S úctou,


Ing. John XY

 

Nezabudnite: Nepodceňujte silu svojho životopisu

Motivačný list vám môže pomôcť u čitateľa prebudiť záujem dozvedieť sa o vás viac. Ak si niekto otvorí váš životopis, nemal by ostať sklamaný. Inšpirujte sa našim vzorovým životopisom.