12 tipov, ktorymi si zefetivnite svij profil na LinkedIne

12 tipov, ktorými si zefektívnite svoj profil na LinkedIne

12 tipov, ktorými si zefektívnite svoj profil na LinkedIne

Neviete si poradiť s vyplnením profilu na sieti LinkedIn? Poradíme vám, ako si svoj profil ľahko a jednoducho sprehľadníte a zatraktívnite. Prečítajte si nasledujúcich 12 tipov, ktoré vášmu profilu dodajú dôveryhodnosť a profesionalitu.

1. Zvoľte si vhodnú fotografiu

Nič o človeku nepovie viac ako jeho aktuálna fotografia. Dajte prednosť portrétovej fotografii a vyhýbajte sa skupinovým fotkám s kamarátmi alebo partnerom, fotkám s nevhodným pozadím alebo tiež príliš starým fotografiám. Fotografie z dovolenky alebo takzvané selfie tiež nie sú tým pravým na pracovnej sociálnej sieti.

2. Pravidelne aktualizujte stručnú vizitku

Zhrnutie - inak povedané summary - je vašou stručnou vizitkou a najdôležitejšou časťou užívateľského profilu. Snažte sa v tejto časti jednoducho a presvedčivo popísať to, čo najlepšie vystihuje vašu osobnosť a kariérne smerovanie.

3. Vyplňte popis pracovných činností

Stručne zhrňte vaše predošlé pracovné skúsenosti a nezabudnite vyplniť tiež náplň práce. Úplne postačí, keď ku každej pozícii pridáte krátky popis. Pamätajte, že menej je niekedy viac.

4. Zabudnite na klišé

Pri vypíňaní svojho profilu zabudnite na frázy a klišé. Vyhnite sa tiež slovám, o ktorých si myslíte, že ich zamestnávateľ chce počuť. Nechce. Vždy sa vyjadrujte stručne a prirodzene. Nekopírujte popisy z iných profilov.

5. Pochváľte sa svojimi dobrovoľnickymi činnosťami a záujmami

Informácie o tom, ako trávite voľný čas mimo kancelárie, prezradia veľa o vašej osobnosti a charaktere. Dajte ale pozor, aby sa nestali dominantou vášho profilu.

6. Ukažte svoje zručnosti

Nepodceňujte svoje zručnosti. Použite pre ne aktuálne a ľahko vyhľadateľné slová. Vaše zručnosti by navyše mali zodpovedať vašim odborným pracovným znalostiam a schopnostiam, v ktorých vynikáte.

7. Nechajte sa doporučiť

Chcete, aby sa ostatní dozvedeli, ako sa vám v práci naozaj darilo Nechajte sa doporučiť! Funkcia doporučenia vašim kontaktom umožňuje ohodnotiť a potvrdiť vaše schopnosti.

8. Budujte sieť kontaktov

So svojimi starými známymi, priateľmi, spolužiakmi, súčasnými a bývalými kolegami a pracovnými partnermi ste už asi spojení. Pridať si medzi svoje kontakty však môžete aj užívateľov s podobnými záujmami alebo zamestnancami z rovnakého odvetvia.

9. Sledujte novinky z oboru

Pridajte si medzi svoje kontakty známych a zaujímavých ľudí z rovnakého odvetvia a sledujte ich príspevky. Získané vedomosti vám pomôžu lepšie sa zorientovať na trhu práce. A ak už ste zamestnaný, môžete si tak urobiť prieskum o konkurencii, potenciálnych partneroch alebo o nových dodávateľoch.

10. Buďte aktívny

Prodávajte vastné príspevky, zapájajte sa do záujmových skupín, klaďte v nich otázky a predovšetkým na ne sami odpovedajte. Výrazne tým zvýšite svoju dôveryhodnosť.

11. Zatraktívnite pridávaný obsah

Na svoj profil pridávajte č najatraktívnejší obsah - obrázky, videá, prezentácie alebo textové dokumenty. Svoj profil tak jednoducho premeníte na portfólio prác a projektov, na ktorých ste sa doposiaľ podieľali.

12. Využívajte LinkedIn aj ako absolventi

Ak ste čerstvým absolventom školy a nemáte žiadne pracovné skúsenosti, pridajte si na svoj LinkedIn profil napríklad svoje študentské práce, hodnotenie od profesorov, výsledky testov či iné dokumenty, ktorými preukážete svoju snahu a záujem.