ako sa spravne obliect na pohovor

Ako sa správne obliecť na pohovor

Ako sa správne obliecť na pohovor

Hovorí sa, že výzor nie je všetkým, avšak je mimoriadne ovplyvňujúcim faktorom, pokiaľ ide o vyvolanie dobrého dojmu u potenciálneho zamestnávateľa. Tak, ako sa aj v supermarkete občas rozhodnete pre výber produktu kvôli lákavému obalu, takisto aj človek je špecifická značka, ktorá sa dokáže predať i na základe zovňajška.

Prvý dojem sa totiž vytvára do niekoľkých sekúnd po strete s novým človekom, preto úprava zovňajšku a najmä voľba reprezentatívneho oblečenia je na pracovnom pohovore dôležitým činiteľom. K etikete patrí i vhodný dress-code, čo znamená kódex obliekania určujúci, ako sa správne obliecť na danú formálnu udalosť. Označovať presne dress-code  je veľmi zložité, výber šiat by mal určite korešpondovať s kultúrou, ako aj smerovaním  firmy, pretože požiadavky spoločnosti  na odievanie  svojich zamestnancov sú všade odlišné čo sa týka krajín i pracovných sektorov.
 

Vaše oblečenie by malo byť v každej situácií čisté, elegantné, vyžehlené a zladené, hlavne by ste sa mali obliecť primerane k pozícií, o ktorú sa uchádzate.

5 zásad reprezentatívneho vzhľadu:

  1. Výber oblečenia voľte podľa typu spoločnosti, kde sa hlásite a takisto podľa spôsobu obliekania ľudí pracujúcich v rovnakom odbore

  2. Držte sa overenej klasiky a vyhýbajte sa prílišnej extravagancií

  3. Šperky vyberajte starostlivo a radšej vsaďte na decentnosť

  4. Otestujte sa popri sedení na stoličke, či vám nevyčnievajú nežiaduce časti z obleku alebo naopak, či sa vám nevhodne neodhaľuje pokožka

  5. Riaďte sa zásadou "menej je niekedy viac"

Čítajte ďalej ...