10 dovodov, preco si hladat pracu cez personalnu agenturu

10 dôvodov, prečo si hľadať prácu cez personálnu agentúru

10 dôvodov, prečo si hľadať prácu cez personálnu agentúru

Personálne agentúry spolupracujú s veľkým množstvom spoločností z rôznych odborov, ktoré im platia za nájdeného vhodného zamestnanca či brigádnika. Vy za služby agentúry nič neplatíte. Niektoré firmy vypisujú iba verejné výberové konania, iné hľadajú pomocou personálnej agentúry a ďalšie využívajú obe možnosti. Chcú mať totiž istotu, že im neunikne nikto schopný.

Hľadať prácu cez personálnu agentúru predstavuje vyššiu šancu, že sa o ponuke dozviete a budete dobre pripravený na pohovor. Aké sú ďalšie dôvody?

  1. Celé profesionálne poradenstvo je úplne bezplatné!

  2. Pohovor v personálnej agentúre je akousi predprípravou pred pohovorom u skutočného zamestnávateľa.

  3. Klienti personálnej agentúry (firmy) sú z rôznych pracovných oblastí a odborov, takže je veľká pravdepodobnosť, že vás minimálne jedna ponuka zaujme.

  4. Personalista je s vami v kontakte počas celého výberového konania a kedykoľvek vám ochotne poradí.

  5. Osobný konzultant vám pomôže s prípravou kvalitne spracovaného životopisu a motivačného listu tak, aby ste vyzdvihli dôležité informácie o sebe. Taktiež vám poradí ako vylepšiť vašu seba-prezentáciu, ako vhodne naformulovať odpovede na pohovorové otázky a poradí vam čomu sa vyhnúť. Konzultanti vám poradia, ako vylepšiť svoju celkovú prezentáciu a ako vhodne formulovať odpovede na otázky, či na čo si dávať pozor.

  6. Konzultant vám poskytne maximum informácií o spoločnosti, v ktorej ste odporučený na pracovný pohovor a priblíži vám štruktúru výberového konania, ako aj informácie, ktoré by ste na oficiálnych stránkach spoločnosti hľadali márne.

  7. Vďaka kariérnemu poradenstvu ste zorientovaný na trhu práce.

  8. Máte možnosť otestovať si vaše jazykové schopnosti.

  9. Je vám poskytnutá objektívna spätná väzba, či už pozitívna alebo negatívna, na základe ktorej môžete zlepšiť svoje šance v budúcom výberovom konaní.

  10. Vaše osobné údaje, ktoré poskytnete agentúre na základe súhlasu so spracovaním osobných údajov sú absolútne dôverné a použité výhradne na účely vypracovania profilu a zaslanie klientovi.

Hľadáte si prácu? Vyberte si vhodnú  pozíciu z našej ponuky. Taktiež si môžete vytvoriť Grafton účet a nechať si posielať pracovné ponuky priamo na váš e-mail.

Zaujíma vás tiež, ako funguje výberový proces? Kompletné informácie nájdete v článku Ako funguje sprostredkovanie práce cez personálnu agentúru.