krok 2 - v den pohovoru

Ako sa pripraviť na pohovor - Krok 2. - V deň pohovoru

Ako sa pripraviť na pohovor - Krok 2. - V deň pohovoru

KROK 2: V deň pohovoru

 1. ​Oblečte sa reprezentatívne

  Venujte pozornosť vhodnému oblečeniu, pretože aj to ukazuje, ako je pre vás stretnutie dôležité. Nezabudnite si deň vopred naplánovať, čo si na pohovor oblečiete. Vaše oblečenie by malo byť čisté a vždy o jeden stupeň formálnejšie, než ako sa obliekate bežne do práce. Ubezpečte sa, že sa vo svojom oblečení cítite sebaisto a pohodlne. Malo by zodpovedať pozícii, o ktorú sa uchádzate. Nezabudnite si vyčistiť topánky a vyžehliť veci. Prvý dojem je vždy veľmi dôležitý.
   
 2. Presnosť je výsada kráľov

  NEMEŠKAJTE. Snažte sa, aby ste prišli aspoň 10 minút pred pohovorom. Budete mať dostatok času, aby ste si zvykli na nové prostredie a pozorovali firemnú kultúru. Ak ste v spoločnosti ešte nikdy neboli, dopredu si pozrite na mape, kde sa nachádza (prípadne si mapu vytlačte). Ak idete autom, zistite si parkovacie možnosti. Nenechajte nič na náhodu!
   
 3. Svieži dych

  Nezabudnite si so sebou vziať mentolové cukríky alebo žuvačky (počas pohovoru nemajte nič v ústach), aby ste mali svieži dych. Pribaľte si aj vreckovky, malú voňavku a fľašu vody, nie je nič horšie ako mať sucho v krku.
   
 4. Vystupovanie a reč tela
   

  Snažte sa byť milý od prvého momentu, keď prídete do spoločnosti – nikdy neviete, kto vás pozoruje. Môžu sa pýtať na prvý dojem rôznych zamestnancov vo firme. Od recepčných až po ľudí vo výťahu – je celkom možné že práve títo ľudia informujú kompetentných o prvom dojme aký ste na nich zanechali.

  Reč tela je veľmi dôležitá. Usmievajte sa a buďte slušný. Ubezpečte sa, že váš stisk ruky je pevný, pretože nie je nič horšie ako slabý stisk zvaný „mŕtva ryba“. Neprekrižujte si ruky, nezívajte, nehrbte sa, ani sa neopierajte o lakte.