-Seriál o prehľade platov-1/ IT a telekomunikácie

Grafton Recruitment CEE Salary Survey 2015

-Seriál o prehľade platov- 1/ IT a telekomunikácie

Bratislava, 21. 1. 2016 – Personálna agentúra Grafton Recruitment prináša sektorový prehľad platov na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku a Poľsku. Cieľom je porovnať mzdy v kľúčových oblastiach, ukázať na pozitívne trendy a rast týkajúci sa pracovných pozícií či mzdových ukazovateľov v krajinách V4.

IT a telekomunikácie

Trh práce v oblasti IT a telekomunikácií sa vyznačuje dynamikou a rýchlym rozvojom. Je silne ovplyvnený výstavbou nových globálnych centier technickej podpory v Českej republike a v Poľsku, čo je dôvod, prečo mnoho firiem v týchto krajinách hľadá zamestnancov, špecializujúcich sa na systémovú podporu, vytváranie sietí, virtualizáciu, databázy a pod. Požiadavky na tieto pozície sú stále náročnejšie a prísnejšie. Od kandidátov sa očakávajú skúsenosti s najnovšími technológiami a vynikajúce jazykové zručnosti.

 „Nie je žiadnym prekvapením, že skúsení programátori sú už niekoľko rokov nedostatkovým tovarom nielen na Slovensku, ale aj v susedných krajinách. Zamestnávatelia preto často prijímajú uchádzačov, ktorí nespĺňajú do bodky ich požiadavky,“ uviedol Miroslav Garaj, Country Manager Grafton Recruitment na Slovensku.

Zamestnávatelia neustále prijímajú programátorov pre vývoj počítačov, webov a mobilných aplikácií. Rastie dopyt po projektových manažéroch, od ktorých sa vyžaduje nielen technická zručnosť, ale aj orientácia v oblasti predaja. Pretrváva aj stabilný dopyt po odborníkoch z oblasti biznis inteligencie, analýzy dát a cloudu.

Segment IT a telekomunikácií ponúka tiež veľa príležitostí pre absolventov v podobe juniorských pozícií. Vyžadovaná je aspoň minimálna prax, potrebné zručnosti a jazykové znalosti.

POZNÁMKA PRE REDAKCIU: Súčasťou tlačovej správy je aj príloha: Tabuľka s prehľadom vybraných pozícií a platov pre oblasť IT a telekomunikácie v hlavných mestách krajín V4.

O spoločnosti Grafton Recruitment

Personálna agentúra Grafton Recruitment pôsobí na slovenskom trhu už 12 rokov a vďaka širokému portfóliu služieb spĺňa všetky požiadavky v oblasti ľudských zdrojov. Svojim lokálnym i medzinárodným klientom, i uchádzačom o prácu, ponúka široké portfólio služieb v oblasti náboru, dočasného pridelenia a outsourcingu brigádnikov, talent manažmentu či rôznorodých HR riešení, napríklad Talent Banka, konzultácie v oblasti ľudských zdrojov, vrátane služieb, ktoré odbremenia zákazníkov od náročnej administratívy spojenej s celým náborovým procesom veľkého počtu zamestnancov.

Grafton Recruitment pôsobí v rámci CEE v 6 krajinách. Od roku 2004 našiel zamestnanie pre viac ako 7000 kandidátov na slovenskom pracovnom trhu a uchádzačom o zamestnanie ponúka viac ako 600 voľných pracovných pozícii, čo je najviac na Slovensku. Referenciou odborných skúseností v oblasti ľudských zdrojov je dlhodobá spolupráca a partnerstvo s viac ako  1500 spoločnosťami.

Grafton Recruitment pôsobí na Slovensku v Bratislave, v Trenčíne, v Nitre, v Košiciach a zamestnáva viac ako 55 zamestnancov. Grafton konzultanti sa úzko špecializujú na oblasti: IT & Telekomunikácie, Financie a Bankovníctvo, Výrobu, Inžiniering a Logistiku, Stavebníctvo a Reality, Obchod a Marketing, Ľudské zdroje (HR) a Absolventské pozície.

Tlačový kontakt

Media In – public relations agentúra

Jana Malaga

Account Director

+421 911 704 111

jana.malaga@cohnwolfe.sk