Cvičenie z domácej karantény?

TIPY NA APLIKÁCIE, POMOCOU KTORÝCH SI PERFEKTNE ZACVIČÍTE AJ Z DOMU

 

Začínate pociťovať nedostatok pohybu? Už neviete čo by ste doma upratali alebo popremiestňovali? Každý z nás mal doteraz určite vždy veľa výhovoriek prečo necvičiť. Nemám čas, nevládzem, prichádzam neskoro z práce atď. Teraz je však asi ten najvhodnejší čas s cvičením začať. Tí čo ste už začali, ale cvičíte po svojom a nemáte žiaden plán cvikov, či niekoho kto by vám ukázal ako na to, určite vás tiež potešia tieto naše tipy.

 

Pripravili sme pre vás zoznam niekoľkých aplikácií na cvičenie z domu. A keď už vás cvičenie úplne pohltí, určite oceníte aj aplikáciu na zdravé recepty, či budovanie imunity.

 

1. Nike Training Club

Ak chcete začať cvičiť, no neviete, kde začať, v aplikácii Nike Training Club nájdete cvičebné plány aj pre úplných začiatočníkov, ale aj pre pokročilých. Všetky plány sú dostupné zadarmo a ak sa chystáte cvičiť niekde vonku, môžete si ich vopred stiahnuť do telefónu. 

Zvykli ste športovať kolektívne, v partii s priateľmi? Ak vám to chýba, do aplikácie ich môžete pozvať. Môžete sa navzájom motivovať a porovnávať v športových aktivitách.

Nike Training Club

 

 

2. FitOn

Ak preferujete kompletné tréningy vo forme videa, vyskúšajte FitOn. Aplikáciu jednoducho stiahnete v Obchode Play a App Store. V prípade FitOn si pri tvorbe profilu zadefinujete, čo je vaším cieľom a ako často chcete cvičiť. Aplikácia vám následne vygeneruje plán.

FitOn

 

 

3. Madbarz

Aplikácia je ideálnym pomocníkom pri cvičení doma s vlastnou váhou. Keď si odcvičíte cvik, aplikácia vám odmeria pauzu a idete na ďalší. Máte na výber množstvo tréningov od tých najzákladnejších pre začiatočníkov až po cviky pre pokročilejších. Po vyplnení vašich údajov ako napr. hmotnosť, vek, ale aj cieľ, ktorý chcete dosiahnuť, vám aplikácia vyberie vhodné tréningové plány.

Aplikácia má intuitívne ovládanie, takže za chvíľku v nej budete ako doma. Umožňuje prehľad štatistík o vašich doterajších výkonoch, zistíte, ktoré cviky vám robia problémy a budete sledovať svoj progres. Z každého cvičenia dostanete nejaké body, čím môžete postupne prechádzať na vyšší level.

Madbarz

 

4. Freeletics

Ide tiež o aplikáciu na cvičenie hlavne s vlastnou váhou. Ponúka celý rad intenzívnych intervalových tréningov. V aplikácií si viete merať vlastný čas, za ktorý ste dané cvičenie zvládli, vďaka čomu budete mať k dispozícii pekný prehľad o tom, ako ste napredovali.

Súčasťou aplikácie je prehľadné prostredie, v ktorom je radosť sa pohybovať. Stačí si zadať pár informácií o svojej momentálnej kondícii a aplikácia vám vyhodnotí, čo je pre vás najlepšie na začiatok.

Freeletics

 

5. 30 Day Fitness Challenge

Názov aplikácie hovorí za všetko. My v Graftone milujeme výzvy, čiže určite appku tiež vyskúšame. Aplikácia 30 Day Fitness Challenge vás postaví pred 30-dňovú výzvu, počas ktorej budete musieť plniť vopred vytvorený cvičebný plán, pričom na jeho konci by ste mali vidieť výsledky na váhe, ale aj na sile.

Aplikácia vás naučí robiť jednotlivé cviky, pričom náročnosť tréningov sa postupne zvyšuje. Najlepšie na tom je, že aplikácia je dostupná úplne zadarmo a preložená je aj do slovenčiny. K plneniu výzvy teda nepotrebujete vôbec nič, iba pevnú vôľu a zopár metrov štvorcových na cvičenie.

30 Day Fitness Challenge

 

 

Ak sa rozhodnete k cvičeniu pridať aj zdravé stravovanie, či sledovanie množstva kalórií pozrite si náš tip nižšie.

 

6. Fit recepty

Táto aplikácia obsahuje množstvo zdravých receptov, pričom všetky z nich sú po česky a väčšina z nich je dostupná zadarmo. Pri varení tak už nebudete musieť lúštiť anglické názvy a prepočítavať jednotky, rovno sa môžete pustiť do varenia.

Súčasťou každého receptu je aj zoznam ingrediencií, doba prípravy, náročnosť receptu a nutričné hodnoty, ktoré si rovno môžete zapísať napríklad do aplikácie MyfitnessPal. 

Fitrecepty

 

 

7. Kalorické tabuľky

Vďaka tejto aplikácii budete mať k dispozícii najväčšiu databázu s nutričnými hodnotami potravín dostupných na Slovensku. Pomocou kalorických tabuliek si môžete počítať kalórie, celkový denný príjem jedla, ale aj pitný režim.

Aplikácia vyniká v tom, že umožňuje potraviny ukladať aj pomocou skenovania kódov obalu.

Kaloricke tabulky

 

 

A to je z tipov na cvičenie a stravovanie zatiaľ všetko. Pokiaľ niektorú z aplikácií vyskúšate, určite nám dajte vedieť ako sa vám s ňou cvičilo, či stravovalo.