pripája sa...

W1siziisijiwmtyvmduvmzavmtmvmzivntqvotgvuhj1dm9kbmlfzg9waxnfdnpvcl8ymdawedqymf9wef8zni5qcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijiwmdb4mju0iyjdxq

Motivačný/sprievodný list - vzor

Motivačný/sprievodný list - vzor

Ak sa nechávate inšpirovať rôznymi vzorovými motivačnými listami, mali by ste si dávať pozor na to čo kopírujete. Každý motivačný list by mal byť prispôsobený na vás, a čo je ešte dôležitejšie, na pracovnú pozíciu o ktorú máte záujem. Aby ste získali čo najviac z nášho vzorového listu, prečítajte si naše praktické tipy o tom ako napísať motivačný list.

Vzorový motivačný list

Key Account Manager pre Electronics Ltd. – sieť obchodov s elektronikou

Požiadavky na kandidáta:

  • Ekonomicky-orientovaná univerzita
  • Skúsenosti na pozícii Key Account Manager
  • Vedomosti o aktuálnom retail trhu, kontakty v obore
  • Vynikajúce komunikačné schopnosti
  • Plynulá Angličtina
  • PC vedomosti na úrovni užívateľ
  • Nezávislosť
  • Flexibilita
  • Entuziazmus a sebamotivácia


Vážená pani XY, 


Mám záujem o ponuku zamestnania na pozícii Key Account Manager vo vašej firme. Považujem príležitosť pracovať v Electronics Ltd. za mimoriadne atraktívnu. Pozícia, ktorá je inzerovaná sa zdá byť pre mňa vhodná hlavne kvôli môjmu záujmu o obchod a maloobchod a moje predchádzajúce relevantné skúsenosti v tomto odbore. Ako zákazník poznám vysokú úroveň poskytovaných služieb a kvalitu produktov, ktoré spoločnosť Electronics Ltd. ponúka, čo je lákavé pre mňa ako predavača.
V mojom poslednom zamestnaní som pracoval tri roky ako KAM v spoločnosti Cables Ltd., ktorá sa zaoberá distribúciou a predajom elektroniky. Bol som tiež zapojený do starostlivosti a budovania obchodu s kľúčovými klientami. Počas mojej 8-ročnej praxe v oblasti predaja a vzťahov s klientami som sa naučil vidieť príležitosti tam, kde iní ich nevidia. Pri vyhľadávaní a kontaktovaní potenciálnych klientov využívam sieť kontaktov som si vybudoval v priebehu rokov práce v maloobchode. Rokovanie s kľúčovými klientmi je pre mňa jednoduché vďaka mojim výborné komunikačným schopnostiam, znalosti anglického jazyka a flexibilite pri hľadaní optimálneho riešenia. Som dynamický a ambiciózny človek s aktívnym prístupom. S ľuďmi vychádzam dobre a dokážem efektívne budovať silné vzťahy s klientami, ako aj kolegami. Hoci som nezávislý typ človeka, som schopný pracovať v tíme a doviesť veci k úspešnému záveru. 
Príslušné údaje o mojej praxi a vzdelaní nájdete v priloženom životopise. Veľmi rád zodpoviem na všetky otázky, ktoré by mohli mať, pri osobnom pohovore. Prosím, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky.


S úctou,


Ing. John XY


Nezabudnite: Nepodceňujte silu svojho životopisu

Motivačný list vám môže pomôcť u čitateľa prebudiť záujem dozvedieť sa o vás viac. Ak si niekto otvorí váš životopis, nemal by ostať sklamaný. Inšpirujte sa našim vzorovým životopisom.