Spoločne to zvládneme

Na Slovensku je aktuálne viacero dobrovoľníckych skupín, do ktorých je možné sa zapojiť a tak pomôcť tým, čo to potrebujú najviac. 

 

My sme si pre vás pripravili zoznam niekoľkých webov, ktoré založili ľudia na pomoc Slovensku.

 

1. Zostaň zdravý

Lekármi vytváraná anonymná aplikácia s cieľom zlepšiť od marca 2020 ochranu obyvateľov Slovenska pred šíriacou sa pandémiou. Aplikácia vytvára neviditeľnú ochrannú sieť anonymných pseudonymov, ktoré po pozitívnom výsledku testu varujú relevantných používateľov.

 

2. Kto pomôže Slovensku

Organizačný tím prostredníctvom formulára zisťuje požiadavky zdravotníkov a zbiera finančné príspevky prostredníctvom výzvy, špecializovaný tím pracuje na tom, aby sa potrebný materiál zabezpečil.

 

3. Aby kultúra žila

Zbierka pre umelcov – prispejte kúpou pamätnej vstupenky. Výťažkom umelcom spoločne pomôžeme preklenúť náročné obdobie, počas ktorého nemôžu vystupovať. Iniciatíva zároveň pracuje na organizácii prvého virtuálneho festivalu.

 

4. MAIA MD

Aj počas krízového stavu je dôležité, aby všetci a najmä zraniteľné skupiny obyvateľstva, ktoré sú vystavené zvýšenému riziku, mali prístup k svojim lekárom, keď sa cítia chorí, potrebujú lieky alebo majú otázky.

Pacienti majú aj iné zdravotné potreby, ktoré nesúvisia s koronavírusom, ale mnohí sa obávajú ísť do zdravotníckej starostlivosti zo strachu z nákazy.

Telemedicína je známy pojem a v čase COVID-19 je MAIA príležitosťou pre zdravotníkov a lekárov pomáhať, aj keď sú sami v karanténe.

 

5. Maltézska pomoc Slovensko

Rozvoz stravy pre ohrozených seniorov pri dodržaní hygienických opatrení.

 

6. Výroba rúšok

Niektoré mestá a obce sa rozhodli, že svojim obyvateľom rúška ušijú sami. Šikovní dobrovoľníci (bezpečne) stretávajú, aby pomohli všetkým, ktorí sa k rúškam ešte nedostali.

Ak aj vy chcete pomáhať so šitím rúšok pridajte sa do niektorých zo skupín na Facebooku - Sashe, Kreatívne ženy, Šijeme rúška, Rúška ihneď k odberuDaruj rúško