Cloud Network Engineer

Ref. Č.
1-16-35133

Daný tím je zodpovedný za infraštruktúrne služby (napr. WAN, LAN, bezpečnostné služby, DC LAN, Wi-Fi atď.) pre globálnu sieť spoločnosti, výrobné zariadenia pre DC a ICT miestnosti, prechod služieb a vyradenie z prevádzky.

Náplň práce:

  • Integrácia a implementácia sieťových / bezpečnostných riešení verejného cloudu na podporu vyvíjajúceho sa cloudového prostredia vo firme
  • Zodpovednosť za dizajn, inžinierstvo a implementáciu sieťovej infraštruktúry Public Cloud a za integráciu medzi Public Cloud a On-premise
  • Vyvíjať, overovať a aktualizovať kľúčové inžinierske artefakty, ako sú štandardy / najlepšie postupy, návrhové dokumenty a rozhodnutia
  • Dizajnové a dokumentačné riešenia tak, aby vyhovovali požiadavkám
  • Vývojové činnosti s cieľom poskytnúť spoľahlivú a škálovateľnú automatizáciu z hľadiska nasadenia.
  • Spolupráca s architektmi a inžinierskymi tímami, aby ste porozumeli rozvíjajúcim sa technológiám a ich prínosu pre spoločnosť a jej používateľov
  • Transformácia, integrácia a automatizácia sieťovej infraštruktúry na tesnú integráciu s SDN
  • Vývoj automatizácie pre zmeny / nasadenie súvisiace so sieťou.
  • Monitoring a riešenie problémov súvisiacich so sieťou pomocou podpory od externých poskytovateľov.
  • Podieľať sa na diagnostike a optimalizácii stavu siete prostredníctvom správneho monitorovania a plánovania
  • Pomoc pri definovaní a sledovaní kľúčových metrík výkonu
Požiadavky
  • 3 a viac rokov pri navrhovaní, podpore / riešení problémov a nasadení sieťových konfigurácií
  • Znalosti o sieťových konceptoch verejného cloudu, firewalloch a zabezpečení siete sú nevyhnutnosťou
  • Technológie SDN (ACI), switching, routing, firewall
  • Skúsenosti s Azure, AWS a Alibaba vrátane nasadenia virtuálnych bezpečnostných / sieťových zariadení.
  • Veľmi silné technické znalosti podnikových sieťových riešení pre korporátne prostredie
  • Veľmi silné technické znalosti o smerovacích protokoloch ako BGP, ISIS atď.
  • Skriptovacie schopnosti a ďalšie nástroje IaC, napríklad Shell, Python, Chef, Puppet, Terraform sú výhodou
  • Angličtina na výbornej komunikatívnej úrovni je podmienkou
  • Nemčina je výhodou
Benefity
  • Garantovaný 13. plat na základe výkonu spoločnosti
  • Home office v neobmedzenej miere
  • 5 dni dovolenky navyše
  • 6x sick day do roka
  • Flexibilný pracovný čas (medzi 6:00-22:00)
  • Eco Benefit: preplácanie eco spotrebičov/produktov do výšky 3 600 €
  • Príspevok na dopravu
  • Hradené gastrolístky aj za dni dovolenky
  • Zmluva na dobu neurčitú