Ako vzdelávať (aj hravou formou) svoje deti počas karantény?

TIPY PRE VŠETKÝCH RODIČOV A DETI

 

 

Momentálna situácia nie je ľahká pre nikoho z nás, ale veríme, že s deťmi je to ešte oveľa ťažšie. Nie je to iba o nás, našej práci, ale pravé o nich. Musíme vedieť skĺbiť všetko do jedného. A my sme si preto pre vás pripravili tipy ako deti doma čo najlepšie zabaviť.

 

Veľa spoločností, ale aj súkromné inštitúcie sprístupnili svoj pred tým platený obsah ZADARMO. Je to naozaj veľká výhoda, tak prečo to nevyužiť? Väčšina takýchto online obsahov býva zameraná na vzdelávanie hravou formou. Pre deti to bude určite zaujímavá zmena od klasickej formy vzdelávania.

 

Tak poďme sa na to pozrieť.

 

1. VIKI - centrálne úložisko digitálneho edukačného obsahu. 

Nazrite do tajomstiev prírody, objavujte svet čísiel, hudby, umenia, náboženstva i jazykov. Viki má v sebe múdrosť v podobe tisícov vzdelávacích materiálov z rôznych predmetov. Stačí len kliknúť: https://viki.iedu.sk/landing

viki education platform

 

 

2. Facebooková skupina - „Zavretá Škola“ 

Na tejto stránke nájdete rôzne tipy, návody a pomôcky ako zabávajú aj iní rodičia svoje detičky doma. Potrebujete pomôcť s úlohou? Aj s tým vám v skupine poradia. Určite sa na ňu pozrite.

 

home child

 

 

3. Lepšia geografia

Nie je geografia vaša šálka kávy? Ale vaše dieťa to baví? Aj portál Lepšia geografia sprístupnil svoje materiály pre všetkých ZADARMO. Tuto stránku vrelo odporúčame, môže byť veľkým spestrením pre vaše deti, ale aj pre vás. Nájdete tam množstvo zábavných hier a kvízov. Presvedčte sa sami.

 

Lepšia geografia

 

4. Malokarpatské knižnice v Pezinku

Máte ešte menšie deti, pre ktoré predošlé informácie nie sú ešte až tak relevantné? Nevadí, aj pre tie najmenšie tu máme skvelý tip. Facebooková stránka Malokarpatské knižnice v Pezinku  začali čítať rozprávky, ale aj inú literatúru online. Na youtube, ale aj na Facebooku nájdete viacero videí s rôznymi rozprávkami. 

 

Malokarpatské knižnice v Pezinku

 

 

5. Duolingo

V neposlednom rade by sme určite radi spomenuli aplikáciu Duolingo - jazykové vzdelávanie. Aplikácia nie je iba pre vaše deti, ale aj pre vaše vzdelávanie. Nájdete tam množstvo jazykov a vzdelávať sa môžete z pohodlia domova. Je to aplikácia, s ktorou sa hravou formou učíte jazyk, aký si vyberiete. Z vlastnej skúsenosti môžeme naozaj odporučiť. Poznáme množstvo ľudí, ktorí sa minimálne základ jazyka naučili pravé vo voľnom čase a z aplikácie Duolingo. Tak šup do toho.

 

Veríme, že vám naše tipy pomohli a ak máte aj vy nejaké, ktoré by ste chceli s nami zdieľať, pošlite nám ich prosím do správy na Facebooku.