pripája sa...

W1siziisijiwmtyvmdqvmdkvmjavmzyvndevmji0l1n0dwrlbnrzigfuzcbhcmf0dwf0zxnfsm9ic19pbl9zywxlc18ymdawedqymf9wef81lmpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimjawmhgyntqjil1d

Práca v oblasti obchodu a marketingu – vývoj, trendy, platy

Práca v oblasti obchodu a marketingu – vývoj, trendy, platy

Predaj a marketing zažíva nebývalý rozmach, čo je dôvod, prečo mnoho odborníkov a absolventov škôl z rôznych odborov nájde uplatnenie v tomto segmente. V oblasti predaja a marketingu vzdelanie nie je až tak dôležité, ako sú skúsenosti, obchodné uvažovanie a osobné schopnosti. Pozrite sa aké pracovné miesta a mzdové ohodnotenie môžete očakávať v segmente predaja a marketingu.

Absolventi predajných a marketingových odborov

Dopyt po sociológoch a absolventoch marketingu a PR je typický najmä pre marketing. Avšak, informatika, programovanie a grafický dizajn sú tiež dôležité vo vzťahu k internetovému marketingu.
V oblasti predaja vzdelanie nie je až tak dôležité. Schopnosť aktívne ponúkať produkty a služby a získať viac zákaziek pre firmu je zásadná.

Dopyt zamestnávateľov

Obchodní zástupcovia sú najžiadanejší zamestnanci na trhu práce, čo je dané tým, že firmy neustále potrebujú rozšíriť svoje podnikanie a aktívne ponúkať svoje produkty a služby.


Takisto neexistujú žiadne významné kvalifikačné bariéry pre obchodné pozície na nižších úrovniach, čo poskytuje žiadateľom možnosť nájsť uplatnenie v rôznych odvetviach.


Avšak, spoločnosti tiež zvyčajne vyžadujú 2 roky praxe, vrátane preukázateľných výsledkov. Vynikajúce znalosti  anglického alebo nemeckého jazyka, v závislosti na špecializáciu na konkrétnom zahraničnom trhu, sú zvyčajne tiež požadované.
Väčšina uchádzačov o zamestnanie sú odrádzaní od prijatia pozície obchodného zástupcu metódou motivácie, napríklad počtom uzatvorených zmlúv. Spolupráca na základe živnostenského oprávnenia je tiež negatívny element.
Práca v marketingu, jej v súčasnej dobe veľmi "in", ale tam je veľká fluktuácia zamestnancov a segment sa neustále vyvíja. To je dôvod, prečo spoločnosti naďalej hľadajú nových  PPC špecialistov, SEO konzultantov, projektových manažérov, Account manažérov alebo Brand manažérov, najčastejšie s 2 ročnou praxou a znalosťou anglického jazyka.

TOP zverejnené pozície v spoločnosti Grafton Recruitment Agency

  • Marketingový riaditeľ
  • Marketingový manažér
  • PR manažér
  • Špecialista na PR
  • Brand Manažér
  • Špecialista na PPC
  • Riaditeľ predaja
  • Manažér predaja
  • Obchodný zástupca

Vývoj platov v oblasti predaja a marketingu

Prieskum, ktorý uskutočnila Grafton Recruitment Agency v oblasti predaja a marketingu odhalil trend mierne rastúcich platov, s najvyššími platmi zvyčajne v Bratislave a Košiciach.

V roku 2015 riaditeľ pre predaj a marketing zarobil až  € 4 500 mesačne
platy obchodných zástupcov sa príliš nezvýšili - aj naďalej môžu zarobiť približne medzi  € 900 - 1500 mesačne.


V roku 2015 Brand manažéri mohli zarobiť až € 2500 - 3500 (Bratislava, Trnava, Trenčín, Nitra, Košice) Ak máte záujem o prácu v oblasti predaja alebo marketingu, pozrite si aktuálne pracovné ponuky Grafton Recruitment Agency. Môžete sa tiež dozvedieť viac o pracovných príležitostiach na Slovenskom trhu, naučiť sa napísať svoj  životopis, alebo sa obráťte na našich odborných konzultantov, ktorí vám pomôžu nájsť vhodnú pozíciu, aby vyhovovala vašim požiadavkám.​