pripája sa...

W1siziisijiwmtyvmdqvmtqvmtqvmzkvndevodm1l2jsb2cgaw1hz2uuanbnil0swyjwiiwidgh1bwiilciymdawedi1ncmixv0

Práca v oblasti financií a bankovníctva - vývoj, trendy, platy

Práca v oblasti financií a bankovníctva - vývoj, trendy, platy

Počas posledných dvoch rokov bol bankový a finančný sektor stabilný vo vzťahu k pracovným ponukám. Zamestnávatelia sa sústreďovali na nájdenie kvalitných kandidátov predovšetkým na pozície čiastkového ako aj samostatného účtovníka, finančného analytika prípadne mzdového účtovníka, či finančného manažéra.

Situácia v sektore

Pracovné miesta vo finančnom sektore lákajú relatívne veľký počet ľudí, pretože sa domnievajú, že tieto pracovné miesta sú stabilnejšie a ponúkajú príležitosť pre nadštandardné platy. Dopyt je stále vysoký po kandidátoch, ktorí hovoria anglicky prípadne inými cudzími jazykmi, ako je nemčina, francúzština, taliančina, holandčina alebo severské jazyky, napríklad.

Podľa údajov spoločnosti Grafton Recruitment  v posledných niekoľkých rokoch pretrváva stúpajúci trend v dopyte po kandidátoch na pozície nezávislého účtovníka so znalosťou cudzích jazykov. Kandidáti s vynikajúcimi znalosťami anglického jazyka môžu očakávať ponuky práce s platmi až o € 330 viac ako tí, ktorí majú rovnakú prax bez znalosti cudzích jazykov.

Takisto pretrváva záujem o kandidátov na pozíciu mzdového účtovníka, opäť s požiadavkou anglického jazyka
Ďalšie atraktívne pozície v rôznych spoločnosti na slovenskom trhu sú finanční analytici a kontrolóri.  Takzvané "štartovacie" pozície ponúkajú záujemcom atraktívnu príležitosť k rastu do manažérskej úrovne a najmä možnosť učiť sa novým veciam a rozvíjať svoje vzdelanie v tejto oblasti.Trh práce si v oblasti financií vyžaduje vysoko kvalitných kandidátov a odvďačuje sa im ponukou flexibilného pracovného času alebo investície do ďalšieho vzdelávania. Kandidáti môžu očakávať istotu a dobré zázemie v prípade, že sú lojálni svojmu zamestnávateľovi.

Dopyt zo strany zamestnávateľov

 • Pretrvávajúci dopyt po samostatných účtovníkoch so znalosťou anglického jazyka
 • Častý dôraz na vysokoškolské vzdelanie so špecializáciou na ekonómiu
 • Pokiaľ sa jedná o špecializovanú pozíciu, akékoľvek ďalšie vzdelanie v oblasti, ktoré kandidát môže ponúknuť, zvyšujú jeho šance na uplatnenie (certifikáty, licencie a iné)
 • Schopnosť spracovávať veľké objemy dát, analytické schopnosti a dôkladná znalosť Excelu sú vítané
 • Dôležité sú tiež skúsenosti s prezentovaním

TOP pozície, ktoré ponúka Grafton Recruitment Agency

 • Samostatný Účtovník
 • Mzdový účtovník
 • Finančný analytik
 • Finančné Manažér
 • Finančný kontrolór
 • Finančný riaditeľ, CFO


Ak máte záujem o prácu v oblasti bankovníctva a financií,  pozrite si aktuálne pracovné ponuky spoločnosti Grafton Recruitment Agency. Zorientujte sa na pracovnom trhu, prečítajte si tipy, ako  uspieť pri pohovoroch  a iné praktické rady v našej kariérnej zóne, alebo kontaktujte našich konzultantov, ktorí vám pomôžu nájsť najvhodnejšie zamestnanie.