pripája sa...

Information Security Officer

Lokalita Bratislava
Platové ohodnotenie 2 000 - 2 500 EUR
Publikované asi 2 mesiacmi
Kontakt Mikšovský Juraj
Ref. Č. 1-10-30572

Ak máš skúsenosti z oblasti IT bezpečnosti a rád riešis problémy aj so spolupracovníkmi z iných úrovní a oddelení, hľadáme práve Teba!

Medzinárodná spoločnosť z oblasti financií ponúka pozíciu Information Security Officer.

Náplň práce:

  • podpora implementácie bezpečnostných programov vo všetkých lokalitách a oddeleniach v Wholesale Banking v európskych krajinách
  • spolupráca s IT, obchodným oddelením a dodávateľmi pri identifikácii bezpečnostných rizík a príprava reportov o rizikách a plánov na nápravu rizík
  • analýza technickej kompatibilnosti a kontrola následných aktivít
  • opatrenia týkajúce sa bezpečnostných výstrah a ostatných núdzových reakcií vrátane hrozieb kyber-kriminality
  • kalkulácia a údržba Key Risk Indicators pre IT
  • vykonávanie Key Controls Testing IT bezpečnosti
  • zodpovednosť za dodržiavanie pravidiel patchov a náchylnosti k poruchám v európskom regióne
  • podpora prenosu frameworkov zabezpečenia do formálnych procedúr a politík
  • príprava pravidelných reportov o progrese projektov a iných aktivít, vypracovanie reportov o príprave a obnove základnej bezpečnostnej dokumentácie
  • spravovanie ITIL procesov (nezahŕňa access management)
  • komunikácia s ostatnými pobočkami ohľadom IT rizík a IT bezpečnosti

Požiadavky

Požiadavky na uchádzača:
  • vzdelanie v oblasti IT bezpečnosti
  • aspoň 2 ročná skúsenosť z oblasti IT bezpečnosti (finančný sektor výhodou)
  • znalosť IT bezpečnostných metodológií a rámcov (ITIL, COBIT, ISO2700x, atď.)
  • skúsenosť so správou bezpečnostných požiadaviek pre rôzne systémy a aplikácie
  • pokročilá znalosť Excelu (kontingenčné tabuľky, reporty, základná znalosť makier)
  • skúsenosť s IT procesmi na podnikovej úrovni
  • schopnosť analyzovať a riešiť aplikačné a infraštruktúrne problémy
  • dobré komunikačné schopnosti (slovom aj písmom) – zamestnanec bude komunikovať so všetkými úrovňami spoločnosti, s technickými a obchodnými spolupracovníkmi – znalosť obchodných termínov na popis technických rizík
  • schopnosť pracovať v multikultúrnom tíme

IT a telekomunikace | Správa systému a hw | Administrátor / správce | Bezpečnosť | Tester