Pracovný trh

V tejto sekcii Vám budeme postupne prinášať novinky či naše postrehy z pracovného trhu. Nájdete tu informácie o pracovných pozíciach,  ich platových ohodnoteniach, ako aj to čo sme sa dozvedeli zo zrealizovaných prieskumov.

Veľký prehľad platov v IT za rok 2014

Máme tu už nový rok a tak u nás v Graftone bilancujeme ten predošlý. Spojili sme sily a vytvorili veľký prehľad platov za rok 2014, v ktorom sme sa zamerali na rôzne odvetvia a regióny. Zaujíma vás, ako to dopadlo s platmi v odbore IT a telekomunikácií vo vašom meste? (Čítať ďalej...)

Práca v inžinieringu – vývoj, trendy, platy

Oblasť inžinieringu je atraktívna už mnohé roky. Zamestnáva kvalifikovaných a vzdelaných ľudí v mnohých jeho odvetviach. Inžiniering zahŕňa pozície v rámci výroby, strojárenského a automobilového priemyslu, elektrotechniky, logistiky, nákupu, kvality a projektového manažmentu. Pozitívnym na týchto odvetviach je fakt, že personálne agentúry ponúkajú prácu v každom kraji Slovenska. Šancu tak ako uchádzač nemáte len v Bratislavskom kraji, ale i v Košickom, pretože práve tu napríklad automobilový priemysel, či strojárenstvo, zaznamenáva rast. (Čítať ďalej...)

Práca v IT – vývoj, trendy, platy

Začať svoju kariéru v IT vám môžeme jedine odporučiť. Ide o rýchlo sa rozvíjajúci odbor, ktorý si žiada stále viac odborníkov. Firmy tiež neváhajú týmto schopným odborníkom ponúknuť nadštandardné ohodnotenie. Pozrite sa, aké uplatnenie a ohodnotenie v oblasti IT - informačných technológií - môžete očakávať. (Čítať ďalej...)